wtorek, 16 października 2018 roku

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji ABI w szkole jest pani Ania Jaglińska

Kliknij na informację z lewej strony, która Ciebie interesuje

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

Dodano: wtorek, 16 października 2018 roku

Małym serduszkiem
życzymy Wam Wszystkim
uśmiechów i szczęścia najwięcej.
Za Waszą miłość i dobroć wielką
kochamy Was jeszcze goręcej.

W piątek 12 października wszystkie dzieci i pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali maluchów, by uczcić zbliżające się Święto Edukacji Narodowej. Uroczystość prowadziła Pani Ania- wicedyrektor. Były zagadki, życzenia, śpiewanie hymnu, a piękne, czerwone róże wręczone przez dzieci, również w imieniu Rodziców, symbolem podziękowania za opiekę, za uśmiech, za serce, za czyste sale, naprawione zabawki, za smaczne i zdrowe posiłki.

Dzień Drzewa

Dodano: poniedziałek, 8 października 2018 roku
Z okazji obchodzonego 10 października Międzynarodowego Dnia Drzewa, najmłodsi uczniowie z klasy 0A "posadziły" swoje jesienne drzewka na zielonych kartkach na znak promocji zieleni i świadomości ekologicznej

Witaminki

Dodano: poniedziałek, 8 października 2018 roku
Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki. Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki. Owoce są pyszne i zdrowe-wiadomo, a jak wyczaruje się z nich jeże, to nawet największy niejadek da się skusić.

Bieg Przedszkolaka

Dodano: poniedziałek, 1 października 2018 roku
26 września grupa IV miała okazję wziąć udział w Biegu Przedszkolaka organizowanym przez Radę Dzielnicy Karwiny. Pomimo mało sprzyjającej pogody dzieci z dobrym humorem, energią i mobilizacją do działania pobiegły, by zdobyć pierwszy w życiu puchar.  W kategorii dzieci 4-letnich Tola i Adam odnieśli zwycięstwo i stanęli na podium (Tola - 1 miejsce, Adaś - 2 miejsce). Pozostałe dzieci 4 i 5-letnie pobiegły równie szybko i były również blisko zwycięstwa! Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale i dyplomy, co tym bardziej zachęciło naszych przedszkolaków do udziału w kolejnym biegu, który odbędzie się już  czerwcu! Wszystkim gratulujemy z całego serca i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów! A przybyłym rodzicom dziękujemy za wsparcie i doping!

Dzień Chłopaka

Dodano: piątek, 28 września 2018 roku
Buzia Wasza uśmiechnięta,
w dniu Waszego święta.
Przyjmijcie proszę nasze życzenia,
niech się spełnią Wasze marzenia.
Ważna data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Tak płynęły życzenia do Wszystkich chłopaków w przedszkolu z okazji zbliżającego się święta. Były życzenia i prezenty, nie zabrało także uśmiechów od wspaniałych koleżanek w grupy. Dla wszystkich chłopaków, tych Małych i tych Dużych - jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Dzień Przedszkolaka

Dodano: środa, 26 września 2018 roku
Główną atrakcją tego dnia była dmuchana zjeżdżalnia, którą zorganizowała Rada Dzielnicy Karwiny. Każda grupa mogła skorzystać ze zjeżdżalni i świetnie się bawić na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości na twarzach naszych Przedszkolaków nie brakowało. Dziękujemy za piękny prezent z okazji naszego święta.

Próbna ewakuacja

Dodano: środa, 26 września 2018 roku
21 września odbyła się próbna ewakuacja budynku szkoły. Dzieci wiedziały jak się zachować, ponieważ odbywały ćwiczenia w swoich grupach. Przedszkolaki udały się na boisko szkolne, które było punktem zbiórki. To była pierwsza próbna ewakuacja naszego przedszkola. Cała akcja trwała zaledwie 4 minuty. Wszyscy świetnie sobie poradzili.

Dzień Grzyba

Dodano: wtorek, 25 września 2018 roku
19 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Grzyba. Tego dnia dzieci poznały różnorodne gatunki grzybów, dowiedziały się które są jadalne, a które trujące. Podczas zajęć wybrały się na grzybobranie, które było świetną okazją do zajęć matematycznych. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami z wędrówek po lesie i rozmawialiśmy o tym, co można przyrządzić z grzybów. Najstarsze przedszkolaki wykonały opaski i zatańczyły taniec muchomora z borowikiem, a młodsze dzieci zrobiły wspaniałe prace plastyczne.

Mobilne Przedszkole- "Aktywny Maluch"

Dodano: poniedziałek, 24 września 2018 roku
13 września 2018 roku wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami projektu Mobilnego Przedszkola- "Aktywny Maluch". Podczas wizyty dzieci rysowały kolorowymi kredami wymarzoną drogę do przedszkola. Następnie, z pomocą instruktorów dopasowywały poszczególne elementy do hulajnogi, tak, aby była kompletna. Najwięcej radości, przyniosło przedszkolakom poruszanie się pojazdami, które same skonstruowały. Podczas tej aktywności, wykazały się odwagą i koordynacją ruchową. Na koniec przedstawiciele "Mobilnego Przedszkola" podarowali naszej placówce 12 hulajnóg, po 3 dla każdej grupy oraz wręczyli certyfikat informujący, że nasze przedszkole spełnia wymogi „Przedszkolnego Punktu Mobilności”. Serdecznie dziękujemy za ten prezent.