czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Administratorem Danych Osobowych ADO w szkole jest Pan Andrzej Gogola

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji ABI w szkole jest
Pani Magdalena Szliep

Kliknij na informację z lewej strony, która Ciebie interesuje

Pobierz:
Potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola

Dodano: czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
Za piękną recytację wiersza L. Wiszniewskiego pt. Marzec, Alicja zdobyła II miejsce, a Staś za wiersz T. Kubiaka pt. Kotki - wyróżnienie, w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim, zorganizowanym pod hasłem Przebudzenie wiosny, przez Przedszkole 54. Świetliki dobrze się bawiły i jeszcze bardziej uwierzyły we własne siły.

Dogtor

Dodano: czwartek, 4 kwietnia 2019 roku
3 kwietnia 2019 roku przedszkolaków odwiedzili specjalni goście z Fundacji Dogtor z Gdyni, zajmujący się dogoterapią. Dzieci miały okazje poznać dwa wyjątkowe pieski oraz ich wspaniałych opiekunów. W trakcie aktywnego uczestnictwa w zajęciach dzieci dowiedziały jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem oraz kim są psy terapeuci. Specjalnie wyszkolone zwierzaki zaprezentowały kilka sztuczek, m.in. szczekanie na komendę, podskakiwanie oraz zabawę w chowanego. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami: przełamuje lęk, nieśmiałość jak również buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

Witaminowe obrazki

Dodano: środa, 3 kwietnia 2019 roku
z marchewki, kalarepy, jabłuszka, pietruszki, dyni...
Po prezentacji swoich dzieł Świetliki mogły rozpocząć degustację obrazków.
Pięknie, smacznie, zdrowo i kolorowo!

Spacer po ścieżce sensorycznej

Dodano: środa, 3 kwietnia 2019 roku
„Inność” znaczy „wyjątkowość”, którą warto poznać, polubić czy po prostu zaakceptować. 2 kwietnia 2019 roku grupa Skrzaty solidaryzowała się z ludźmi chorymi na Autyzm. W ramach tego dnia dzieci miały okazję odbyć spacer po ścieżce sensorycznej, która składała się z różnych faktur. Dziecina boso spacerowały po ścieżce określając, co czują pod stopami i czy jest to dla nich przyjemne, czy nie?

Warsztaty kulinarne z Małym Misiem

Dodano: środa, 3 kwietnia 2019 roku
W ramach realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury Świetliki miały okazję do samodzielnego przygotowania posiłku. Tuż po śniadaniu ochoczo zabrały się do krojenia ugotowanych przez panie kucharki warzyw. Doprawiły solą i pieprzem, dodały jogurtu i pyszną sałatkę jarzynową ze smakiem zjadły na podwieczorek.

Dzień Otwarty

Dodano: wtorek, 26 marca 2019 roku
30 marca odbył dzień otwarty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, w którego skład wchodzi Przedszkole nr 57. W sobotni poranek było wesoło i gwarnie. Dla odwiedzających czekała kawiarenka z domowymi wypiekami, a dla najmłodszych panie przygotowały zajęcia sportowe, plastyczne oraz muzyczne. Wśród gości były również nasze przedszkolaki, które tak lubią swoje przedszkole, że nawet w sobotę je odwiedzają. Dziękujemy młodzieży z klasy VIIIc i IIIc gimnazjum za pomoc.

Wielka sztuka małych artystów

Dodano: poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku
W ramach współpracy nauczycieli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 powstał Projekt Artystyczny pt: „Wielka sztuka małych artystów”. Dzieci z grupy Skrzaty i młodzież wykonały dzieła sztuki malowane farbą, inspirowane obrazem C. Moneta pt. „Na łódce”. Prace młodych artystów można podziwiać na wystawie znajdującej się w korytarzu na I piętrze Szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom, tak owocnych dzieł i zapraszamy do kolejnych wspólnych inicjatyw. Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Gdyni.

Wizyta dziennikarzy

Dodano: czwartek, 28 marca 2019 roku
W ramach realizacji podstawy programowej w zakresie doradztwa zawodowego na etapie przedszkolnym grupa „Skrzatów” miała możliwość zapoznania się z zawodem dziennikarza i operatora kamery. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Mamą Naszego przedszkolaka, za co bardzo dziękujemy. Grupa Skrzatów wraz z wychowawczyniami.

Bańki - czyli kule z wody

Dodano: wtorek, 26 marca 2019 roku
25 marca br. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Krzysztofa, który wprowadził nasw Ciekawy Świat Eksperymentów. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pt. „Kule z wody”. Na początku Pan Krzysztof pokazał nam eksperyment co pływa, a co tonie. Następnie dzieci łapały „kule z wody - czyli bańki”. Była to super nauka przez zabawę. Pan Krzysiu podzielił się z nami przepisem na płyn do baniek:4 litry wody destylowanej 1 litr płynu do naczyń „Ludwik” 1 łyżka stołowa gliceryny.

Witamy Panią Wiosnę!

Dodano: wtorek, 26 marca 2019 roku
Z niecierpliwością czekaliśmy na najbardziej kolorową porę roku. Aby odpędzić zimę przygotowaliśmy Marzannę, z którą w na czele korowodu poszliśmy na spacer w pobliżu przedszkola. Na powitanie wiosny śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy rymowanki i wykonywaliśmy zadania, które zgodnie z instrukcją zawartą w liście od bociana Klekotka, sami musieliśmy odszukać. Były więc zagadki, rysowanie kredą na chodniku dywanu dla Pani Wiosny, przeciąganie liny. Pani Wiosna ucieszyła się na takie powitanie, dlatego następnego dnia chciała nam koniecznie osobiście podziękować. Za pośrednictwem internetu, z którego współczesna Pani Wiosna również korzysta, nawiązała z nami kontakt. Opowiadała o swojej rodzinie, o ciekawej pracy, a my słuchaliśmy... jak zaczarowani.