wtorek, 21 sierpnia 2018 roku

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji ABI w szkole jest pani Katarzyna Nowak

Kliknij na informację z lewej strony, która Ciebie interesuje

Dyżur wakacyjny:
lipiec 2018r. – przedszkole czynne
sierpień 2018r. – przedszkole nieczynne

W trakcie przerwy pracy Przedszkola nr 57
w sierpniu kontakt jest możliwy poprzez adres e-mail:

zsp4.przedszkole57@gmail.com

lub sekretariat szkoły.

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom
Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Niech ten letni czas
będzie pełen niesamowitych wrażeń,
bajkowych przygód i samych słonecznych dni.

Życzy
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 57

Ważne! Zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do Przedszkola nr 57

Dodano: piątek, 29 czerwca 2018 roku
Dyrektor Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 4 serdecznie zaprasza rodziców dzieci, które od 1 września będą uczęszczały do Przedszkola nr 57 na spotkanie organizacyjne dnia 29.08.2018r. o godz. 16.00 w stołówce szkoły.

Dodano: piątek, 29 czerwca 2018 roku
Dnia 29 czerwca 2018 roku odbyło się zakończenie roku przedszkolnego. Po powitaniu dzieci przez wychowawczynie starszaków każda grupa zaprezentowała się przed publicznością. Maluchy zaśpiewały piosenkę, grupa III zatańczyła dwa tańce, zaś grupa II recytowała wiersz. Następnie odbył się występ starszaków, podczas którego dzieci zatańczyły, zaśpiewały oraz recytowały wiersze. Potem każda z grup wręczyła prezenty dzieciom, które od września pójdą do szkoły. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem wszystkich przedszkolaków przy piosence „Misie dwa”.

Podsumowanie roku szkolnego grupy 1

Dodano: piątek, 29 czerwca 2018 roku
W mijającym roku szkolnym najmłodsza grupa brała udział miedzy innymi w zajęciach z elementami gimnastyki korekcyjnej wg programu autorskiego Sylwii Guzińskiej pt. "Gimnastyka dla dzieci w młodszym wieku szkolnym" oraz zajęciach logopedycznych "Gimnastyka języka" prowadzonych przez Alicję Czapp. Innowacyjność programu Pani Sylwii dotyczyła korygowania istniejących zaburzeń statyki ciała i nie dopuszczenie do powstawania wad postawy oraz doprowadzenia sprawności fizycznej dziecka do stanu uznanego za prawidłowy. Natomiast ćwiczenia usprawniające narządy mowy, a więc język, wargi i podniebienie przygotowały dzieci do prawidłowego mówienia. Powyższe zajęcia były ciekawą propozycją, która uatrakcyjniła i podniosła efektywność pracy w przedszkolu, a naszym dzieciom przyniosła dużo radości.

Podsumowanie roku przedszkolnego 2017/18 grupy IV

Dodano: piątek, 29 czerwca 2018 roku
W mijającym roku przedszkolnym w grupie IV odbywały się regularnie zajęcia z j. angielskiego, sensoryczne i logopedyczne, prowadzone przez wychowawczynie grupy najstarszej. Pani Marta Paw prowadziła z grupą zajęcia z j. angielskiego oraz sensoryczne. Celem zajęć sensorycznych było pobudzanie zmysłów, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz rozwój orientacji w przestrzeni, schematu ciała - wszystko to w formie zabawy. Podczas zajęć szczególną uwagę przywiązywano do zabaw z dźwiękiem i masami plastycznymi (wykonanie domowego błota, masy solnej oraz malowanie marmurkowych jajek z wykorzystaniem barwników i pianki do golenia, rozróżnianie dźwięków). Dzieci miały możliwość poznać różne materiały i faktury, angażując przy tym wszystkie zmysły - szczególnie interesująca była ścieżka sensoryczna, po której dzieci mogły chodzić bez skarpetek i butów.

Celem zajęć z j. angielskiego było stworzenie dobrej atmosfery zabawy, która ma sprzyjać nauce dzieci, rozwijanie umiejętności językowych oraz wzmacnianie ich wiary we własne siły i możliwości poprzez zabawy ruchowe, muzyczne, plastyczne, grupowe, regularnie powtarzane rymowanki wyciszające, piosenki dyscyplinujące grupę. Dzieci podczas zajęć uczyły się słownictwa przede wszystkim poprzez ruch, wzrok i słuch, wykorzystywane były flashcardy przygotowane przez nauczyciela do wszelkich zabaw tj. what's missing, memory, repeat czy stories. Poznane zagadnienia (colours, animals, pets, weather, numbers) zawierały dużo elementów aktywizujących, co jest szczególnie istotne podczas nauki j. angielskiego.

Pani Izabela Sikora prowadziła z grupą zajęcia logopedyczne. Celem ćwiczeń było usprawnianie wymowy dzieci w zakresie poprawności artykulacyjnej, płynności wypowiedzi i poprawności gramatycznej. Podczas zajęć szczególną wagę przywiązywano do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń narządów mowy, słuchowych i logorytmicznych oraz ćwiczeń koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej. Zabawy z piosenką, piórkami, słomkami, bańkami mydlanymi, instrumentami muzycznymi były dla dzieci szczególnie interesujące.