sobota, 22 września 2018 roku

Administratorem Bezpieczeństwa Informacji ABI w szkole jest pani Katarzyna Nowak

Spotkania z nauką

W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole odbywać się będą "Spotkania z nauką". Gośćmi szkoły i uczniów będą naukowcy trójmiejskich uczelni wyższych, którzy będą przedstawiać zainteresowanym problemy naukowe, przybliżać osiągnięcia nauki i przekazywać wiedzę. Inicjatorem i współorganizatorem "Spotkania z nauką" jest Pani dr hab. Lidia Dzierzbicka - Głowacka, prof. nadzw. IOPAN z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Na spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

We wtorek 10 stycznia 2012 organizatorzy Spotkania z Nauką zapraszają na wykład Profesora dr hab. inż. Aleksandra Kołodziejczyka z Politechniki Gdańskiej pt. "Narkotyki i dopalacze", który odbędzie się w naszej szkole o godzinie 15.30. Spotkanie będzie miało charakter popularnonaukowy.

Wstęp na spotkanie jest wolny! Gorąco zapraszamy!

W czwartek 1 grudnia 2011, odbyło się spotkanie z Panią Prof. PG dr hab. inż. Krystiana Dzierzbicka - pracownikiem naukowym Politechniki Gdańskiej, która przedstawiła wyjątkowo interesujący wykład pod tytułem: "Maria, kobieta niebanalnego sukcesu". Wykład miał miejsce z okazji 100 rocznicy zdobycia Nagrody Nobla przez najwybitniejszą Polską uczoną Marię Skłodowską-Curie.

Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści jednym z najwybitniejszych naukowców naszych czasów, którego przełomowe odkrycia w dziedzinie chemii i fizyki przyczyniły się do rozwoju nauki.

Więcej informacji na temat spotkania będzie można przeczytać w światecznym numerze gazetki szkolnej.

W czwartek 3 listopada 2011, odbyło się spotkanie z Panem Wojtkiem Moskalem, polarnikiem zdobywcą obydwóch biegunów. Spotkanie odbyło się z okazji 100-letniej rocznicy zdobycia bieguna południowego oraz 150 urodzin Fridtjofa Nansena.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.