poniedziałek, 18 października 2021 roku

pedagog.sp46@gmail.com

58 622 22 22
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdyni,
który udziela bezpłatnej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.
Można zgłosić się osobiście lub zadzwonić.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, pomoc udzielana
bezpłatnie przez specjalistów z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Bezpłatny telefon zaufania
dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka.

Wyświetl większą mapę

Historia szkoły

W sierpniu 2017 roku wskutek reformy MEN, Zespół Szkół nr 13 w Gdyni został przekształcony w Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4 w Gdyni. W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole uczy się 730 uczniów.

We wrześniu 1992 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w powołanej do istnienia Szkole Podstawowej nr 46 w Gdyni na osiedlu Karwiny III. Dyrektorem szkoły został mgr Andrzej Gogola. Jak sam stwierdził, szkoła została zbudowana z myślą o uczniu - funkcjonalne pomieszczenia, przestronne korytarze, trzy sale gimnastyczne, rozległa przestrzeń na zewnątrz szkoły, gdzie znajduje sie m.in. kompleks boisk. W pierwszym roku pracy szkoła liczyła 900 dzieci, a nauczało w niej 52 nauczycieli. Należy nadmienić, iż spora część uczniów była dowożona autobusem nr 221 z sąsiedniego osiedla Dąbrowa.

W następnych latach działalności liczba uczęszczających do niej uczniów stopniowo rosła. W roku szkolnym 1996/1997 mieliśmy 36 oddziałów nauczania, w tym 24 w klasach 4-8 oraz 10 w klasach I - III gimnazjum. Uczyło 56 nauczycieli i dwóch księży katechetów. W kolejnym roku szkolnym wzrosła ponownie liczba oddziałów i nauczycieli, po raz pierwszy zaczęto nauczać nowego przedmiotu - elementów informatyki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło sie koło informatyczne liczące 65 uczniów klas 7 i 8, zrzeszone w 3 grupach.

W roku szkolnym 1999/2000 utworzono Zespół Szkół nr 13 - w skład którego weszły Szkoła Podstawowa nr 46 oraz Gimnazjum nr 18. Ten rok szkolny to tworzenie misji szkoły oraz wprowadzenie koncepcji równowagi 3 głównych wymiarów edukacji: nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania. Całkowite zmiany nastąpiły w kształceniu zintegrowanym (klasy I - III), natomiast w klasach 4-6 w zakresie języka polskiego, sztuki, techniki i informatyki. W gimnazjum zmiany objęły język polski, sztukę i technikę. Wprowadzono po raz pierwszy wychowanie do aktywnego udziału w zyciu gospodarczym - integrację europejską.

W roku szkolnym 2001/2002 szkoła po raz pierwszy przekroczyła liczbę 1000 uczniów uczęszczających do szkoły. W związku z tym liczniejsze jest także grono nauczycieli liczące 74 nauczycieli. Na przestrzeni lat liczba uczniów utrzymywała się na wysokim poziomie np: w roku szkolnym 2005/2006 liczyła 940 uczniów, w następnym 868 uczniów, natomiast w roku 2007/2008 w naszej szkole uczyło się 830 uczniów.

Pobierz najnowszy folder szkoły!

kliknij na obrazek

Zdjęcia sztandaru szkoły
(Kliknij, aby powiększyć zdjęcie)

Oficjalny hymn ZS13

Zapraszamy do śpiewania hymnu Zespołu Szkół nr 13 w Gdyni, który napisała pani Katarzyna Rogolińska.
Plik z nutami i tekstem utworu można zobaczyć tutaj.

Zapraszamy do odsłuchania hymnu szkoły w wykonaniu Alicji Herrmann