Kilka słów powitania...

Witam wszystkich zainteresowanych na stronie poświęconej głównie informatyce. Znajdziesz tutaj materiały pomocne w nauce, które pomogą rozwijać Twoje zainteresowania. Dzięki tej stronie zdobędziesz informacje z interesującej Ciebie dziedziny. Jeśli trafiłeś tutaj nieprzypadkowo to na pewno dowiedziałes sie o istnieniu tej witryny na zajęciach w szkole prowadzonych przeze mnie.

Moim celem, który przyświecał mi podczas tworzenia tej strony jest pomoc Tobie w opanowaniu niezbędnego materiału, który musisz znać, aby zaliczyc semestr i następnie rok szkolny. Zawsze możesz za pośrednictwem tej strony skontaktować się ze mną, a ja postaram Ci się pomóc.

Powodzenia w zdobywaniu wiedzy       
Marek Pauli      

    Czym jest informatyka?    info

Informatyka (ang.computer science, computing science) – dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji – w tym technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje, pierwotnie będąca częścią matematyki rozwinięta do osobnej dyscypliny nauki, pozostającej jednak nadal w ścisłym związku z matematyką.

    Co nazywamy technologią informacyjną?

Technologia informacyjna, IT (akronim od ang.Information Technology) - dziedzina wiedzy obejmująca informatykę (włącznie ze sprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem używanym do tworzenia, przesyłania, prezentowania i zabezpieczania informacji), telekomunikację, narzędzia i inne technologie związane z informacją. Dostarcza ona użytkownikowi narzędzi, za pomocą których może on pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać, zarządzać i przekazywać innym ludziom.

 

AktualnościAktualności:

 

 

Windows Movie Maker

Dodano: czwartek, 25 listopada 2021 roku
Publikujemy oprogramowanie Windows Movie Maker do realizacji zadania domowego, polegającego na edycji materiału wideo - prostego montażu klipu filmowego, np: z rodzinnego spaceru po lesie.

Przy instalacji oprogramowania zwróć uwagę, aby wybrac opcję:

wybierz programy, które chcesz zainstalować oraz odznaczyć inne programy z wyjątkiem Galeria fotografii i program Movie Maker.

 

Pobierz oprogramowanie Windows Essential 2012

 

Ciekawe projekty multimedialne w języku HTML

Dodano: czwartek, 26 marca 2020 roku
Podczas przerwy w standardowym nauczaniu w szkole, uczniowie klas 7 i 8 tworzyli ciekawe projekty multiemedialne ucząc się programowania w języku HTML.
Będziemy prezentować tutaj ciekawe projekty:

 

 

Do obejrzenia plików które znajdują się na tej
stronie niezbędny jest program Adobe Acrobat Reader,
który można pobrać stąd: