Kilka słów powitania...

Witam wszystkich zainteresowanych na stronie poświęconej głównie informatyce. Znajdziesz tutaj materiały pomocne w nauce, które pomogą rozwijać Twoje zainteresowania. Dzięki tej stronie zdobędziesz informacje z interesującej Ciebie dziedziny. Jeśli trafiłeś tutaj nieprzypadkowo to na pewno dowiedziałes sie o istnieniu tej witryny na zajęciach w szkole prowadzonych przeze mnie.

Moim celem, który przyświecał mi podczas tworzenia tej strony jest pomoc Tobie w opanowaniu niezbędnego materiału, który musisz znać, aby zaliczyc semestr i następnie rok szkolny. Zawsze możesz za pośrednictwem tej strony skontaktować się ze mną, a ja postaram Ci się pomóc.

Powodzenia w zdobywaniu wiedzy       
Marek Pauli      

    Czym jest informatyka?    info

Informatyka (ang.computer science, computing science) – dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem informacji – w tym technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje, pierwotnie będąca częścią matematyki rozwinięta do osobnej dyscypliny nauki, pozostającej jednak nadal w ścisłym związku z matematyką.

    Co nazywamy technologią informacyjną?

Technologia informacyjna, IT (akronim od ang.Information Technology) - dziedzina wiedzy obejmująca informatykę (włącznie ze sprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem używanym do tworzenia, przesyłania, prezentowania i zabezpieczania informacji), telekomunikację, narzędzia i inne technologie związane z informacją. Dostarcza ona użytkownikowi narzędzi, za pomocą których może on pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać, zarządzać i przekazywać innym ludziom.

 

AktualnościAktualności:

 

Wyniki konkursu informatycznego

Finał konkursu informatycznego

Dodano: środa, 10 marca 2021 roku
Mamy przyjemność poinformować, że Jan Rzepka i Wojciech Jankowski zostali zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, który odbędzie się 12 kwietnia 2021 r. (poniedziałek) w godz. 12-15 w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego 101. Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom!

 

Dodano: sobota, 12 grudnia 2020 roku
Publikujemy wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Kokursu Informatycznego, który odbył się w czwartek 10 grudnia 2020 roku w naszej szkole z zachowaniem szczególnych procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

Zgodnie z Ramowym regulaminem wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021 – zakwalifikowanie się ucznia do etapu rejonowego konkursu wymaga uzyskania przez niego co najmniej 70% punktów, tj. co najmniej 42 punktów.

Serdecznie gratulujemy Jankowi Rzepce i Wojtkowi Jankowskiemu, którzy przechodzą do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 1 marca 2021 roku.

Uczeń

Cześć teoretyczna
Max: 20pkt

Część praktyczna
Max: 40pkt

Razem:
Max: 60pkt

Adam Michałkiewicz klasa 6E

6

19

25

Marcin Miron klasa 7C

7

13

21

Paweł Wawrzyniak klasa 8C

12

13

25

Hubert Kajdy klasa 8C

15

19

34

Igor Gawryś klasa 8B

14

21

35

Szymon Szymański klasa 7B

14

14

28

Jan Rzepka klasa 8A

17

32

49

Wojciech Jankowski klasa 7D

15

31

46


 

 

 

Ciekawe projekty multimedialne w języku HTML

Dodano: czwartek, 26 marca 2020 roku
Podczas przerwy w standardowym nauczaniu w szkole, uczniowie klas 7 i 8 tworzyli ciekawe projekty multiemedialne ucząc się programowania w języku HTML.
Będziemy prezentować tutaj ciekawe projekty:

 

 

Do obejrzenia plików które znajdują się na tej
stronie niezbędny jest program Adobe Acrobat Reader,
który można pobrać stąd: